ASBEST TESTİ HAKKINDA SORULACAK 5 GENEL SORU

ASBEST TESTİ HAKKINDA SORULACAK 5 GENEL SORU

ASBEST TESTİ HAKKINDA SORULACAK 5 GENEL SORU

Müşterilerimizin çoğu, özellikle asbestin mevcut olduğunu gösteren sonuçlar almaktan, asbest test sürecinden korkuyor. Peki asbest testi hakkında sorulacak 5 genel soru nedir?

Burada asbest testiyle ilgili, süreçte daha rahat hissetmenize yardımcı olacak 5 yaygın soruyu yanıtlayacağız. Asbest, ince, iğne benzeri liflerden oluşan, doğal olarak oluşan altı lifli malzemeden oluşan bir gruptur. Ateşe, sese, suya ve kimyasallara maruz kalmaya karşı dirençli, doğal olarak oluşan bir malzemedir. Hafif ama neredeyse yok edilemez bir malzeme oluşur, birbirine bağlanan milyonlarca elyaftan oluşur. Asbest malzemeleri güçlendirip ateşe dayanıklı hale getirse de birçok ülkede yasaklanmıştır.

  1. Kendi başıma asbest testi yapabilir miyim? 

Birçok nedenden dolayı bir profesyonel kiralamak sizin yararınızadır, ancak en önemlisi, asbest testi söz konusu olduğunda her şeyi doğru yaptığınızdan emin olmak istemenizdir.

  1. Asbest testi pahalı mıdır?

 Maliyetler evinizin büyüklüğüne göre değişir, ancak size ve bütçenize en uygun plana sahip olabilmeniz için asbest test ücretlerini tartışmayı seviyoruz.

  1. Asbest endişelenecek bir şey mi? 

Evet, solunması halinde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir, bu nedenle asbest bulunursa derhal çıkarılması gerekir. Asbest lifleri havaya karıştığında, soluma şansını artıran sağlık riskleri ortaya çıkarır. Solunduğunda asbest lifleri akciğerlerde birikir ve nefes almayı zorlaştırır. Asbestoz, mezotelyoma ve akciğer kanseri, asbest maruziyetiyle ilişkili en yaygın ve en ciddi sağlık sorunlarından üçüdür. Genel olarak, kısa süreli asbest maruziyetinden kaynaklanan sağlık riskleri düşüktür. Bozulmamış asbest liflerinin bina sakinleri için sağlık riskleri oluşturması olası değildir. İyi durumda olduğu sürece asbest lifleri havaya karışmamalı, bu nedenle inhalasyon riskini azaltmalıdır.

  1. Asbest bulunursa hemen bir şeyler yapmam gerekir mi?

Evet, bu daha uygun bir zamana kadar erteleyebileceğiniz bir şey değil. Hiç kimse asbest liflerini solumamalıdır, bu nedenle bulunur bulunmaz çıkarılması gerekir.

  1. Asbestle ilgili devam eden sorunlardan nasıl kaçınırım?

Asbest testini tamamlaması için bir profesyonel kiralayın ve ardından önerilen yönergeleri ve prosedürleri izleyin.

 

Asbest testi sürecinden geçerken, muhtemelen daha fazla sorunuz olacak. Profesyonelleri dahil etmek önemlidir, böylece sürecin uygun şekilde tamamlandığından emin olursunuz ve her şeyin doğru bir şekilde ele alındığından emin olursunuz.

Paylaş: