Hakkımızda

MTKA İnşaat, yıkım işlerinin teknoloji kullanılmadan amatörce yapıldığını, iş güvenliği önlemlerinin çok yetersiz olduğunu gözlemlemiş ve 2003 yılında yıkım sektöründe iş güvenliğinden asla taviz vermeden gelişmiş teknolojiler kullanarak faaliyetlerine başlamıştır.

Her biri ayrı mühendislik nosyonuna sahip olan şirket ortaklarımız tarafından, yıkım mühendisliği, yıkım sektörü ve metotları üzerinde yenilikler geliştirilerek sektöre önemli katkılar sağlamıştır.

2007 yılında uzun erişimli yıkım makinası ile yıkım yöntemini ülkemize kazandırmıştır. 2011 yılında mini makinalı yıkım yöntemini kullanarak ülkemizin ilk gökdelen yıkım projesini başarı ile tamamlamıştır.

2012 yılında ülkemizde kentsel dönüşüm projesinin lansmanında aynı anda 10 adet binayı patlatmalı yıkım yöntemi ile yıkarak sektöre yeni bir ivme kazandırmıştır. LEED ve benzeri sertifikalı çalışmalarda, firmamız seçici yıkım yaparak gerekli lisansların alınmasında profesyonelce çalışmaktadır.

MTKA İnşaat, yılların vermiş olduğu tecrübe ve ilk günkü heyecanını birleştirerek sektöre yenilikler katmaya devam edecektir.

Galeri