TİCARİ SİTE YIKIM PROJESİ NELERİ KAPSAR?

TİCARİ SİTE YIKIM PROJESİ NELERİ KAPSAR?

TİCARİ SİTE YIKIM PROJESİ NELERİ KAPSAR?

Bir binayı yıkmak, kapsamlı bir araştırma ve dikkatli bir düzenleme gerektirir. Yıkım müteahhitlerinin her zaman çevre güvenliğini ve çalışan güvenliğini göz önünde bulundurması veya işletme ruhsatlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalması esastır. Yıkım şirketleri ayrıca çevre açısından güvenli yıkım yöntemleri kullanarak standartlara uymalıdır. Bir bina yıkılmadan önce asbest ve diğer tehlikeli inşaat malzemelerinin güvenli bir şekilde kaldırılması gerekir.

Sadece yasal standartlarını karşılamakla kalmayıp bunları aşan ve inşaat malzemelerini doğrudan çöp sahasına göndermek yerine yeniden kullanmak için yeni ve yenilikçi yollar arayan ileriye dönük bazı yıkım firmaları var. Ticari yıkım uzmanları, binaları yıkmanın en iyi yolları konusunda benzersiz bir bakış açısına sahiptir. Bu nedenle, inşaat yöntemleri, malzeme seçimi ve çok daha fazlası söz konusu olduğunda konut müteahhitlerine öğretebilecekleri çok şey var. Konut inşaatçıları için, son yıllarda tüketicilerden gelen yeşil inşaat talebindeki artışla birlikte, çevre dostu konulara odaklanmanın kesin bir maliyet değeri var.

 

Zararlı Kimyasallara Maruz Kalmayı Sınırlayın

 

Konut müteahhitleri, elbette, ev inşaatında yer alan kurşun, asbest ve diğer tehlikeli maddelerin ciddi tehlikelerinin farkındadır. Bu toksinlerin hiçbiri yeni evlerde bulunmaz, ancak konut müteahhitleri, eski bir evin kurallara uygun hale getirilebilmesi için güçlendirme çalışmaları yapmak üzere sıklıkla işe alınır.

Kurşun boya: Sıklıkla gözden kaçan bir tehlike, kurşun boya içeren çelik kirişler ile uğraşırken ortaya çıkan tehlikelerdir. Sadece birkaç boyalı kirişin kesilmesi, işçiyi çok yüksek hava kaynaklı kurşun seviyelerine maruz bırakabilir.

Yıkım şirketlerinin bir binayı yıkarken dikkatli bir şekilde hazırlaması ve izlemesi gereken birkaç malzeme var. Firmamız özellikle yıkım prosedürleri için kapsamlı bir standartlar setine sahiptir. Bu, ekibinizin deneyimli olmadığı veya kendine güvenmediği bir alansa, ticari bir yıkım uzmanı olan firmamız ile iletişime geçmelisinir.

 

Düşme Tehlikesine Karşi Koruma

 

Yıkım şirketlerinin tüm işi delikler açmak ve bir şeyleri yıkmak olduğundan, düşme korumasının ne kadar önemli olduğunun çok iyi farkındalar. Açık bir çatı, açık duvar veya 2 metreden daha fazla düşüşe sahip bir delik etrafında çalışırken, genellikle yıkım işçilerinin tüm vücut kısıtlamalarına sahip olmaları gerekir. Aynı tehlikeler genellikle inşaat aşaması boyunca da mevcuttur ve bu da düşmeye karşı korumanın inşaatçılar için kritik öneme sahip olduğu anlamına gelir.

 

Çelik Ve Beton Dahil Geri Dönüşüm Malzemeleri

 

Yeşil endüstriyel yıkım müteahhitleri, feshedilmiş binalardan nelerin geri dönüştürülebileceğinin farkındadır. Bu bilgi, konut binaları projeleri için toprak dostu yapı malzemeleri seçerken çok faydalı olabilir. Ticari yıkım açısından, aşağıdaki malzemeler yıkımdan sonra etkin bir şekilde geri dönüştürülebilir. Halihazırda elden çıkarma maliyetlerinin ne kadar yüksek olduğu göz önüne alındığında, bu malzemeleri ayırmaları için işçilere ödeme yapmak genellikle maliyete değer.

Bir yıkım projesinden tonlarca beton elde edilebilir. Neyse ki, yeni bina projelerinde yoğun talep gören bir malzeme olan betonu ezerek çakıl haline getirebilirsiniz. Betonun tamamını yerinde çok kolay işleyebilen devasa, mobil beton kırıcılar kullanan bazı endüstriyel yıkım müteahhitleri vardır.

 

Çelik, uygun uzmanlık ve ekipmanla, çelik ve diğer hurda metal türleri işlenerek yeni ürünlere dönüştürülebilir. Kirişler ve ahşap iç kapılar için ise iyi durumdaki ahşap direkler, kapılar ve kirişler genellikle yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya satılabilir. Bu tür malzemelerle ilgilenen çok sayıda mimari kurtarma şirketi vardır. Ahşabı kötü durumdaysa geri dönüştürebilirsiniz.

 

Bir binanın yaşam döngüsünün iki ucu inşaat ve yıkımdır. Bu nedenle, bu iki aşamadaki profesyonellerin birbirlerine öğretebilecekleri çok şey olması çok mantıklı. Müteahhitlik ekibiniz bazı yeni inşaat bilgilerini kullanabiliyorsa, bir yıkım uzmanına danışmayı düşünün. Bundan dolayı firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Profesyonele emanet edilen her şey mükemmellikle ile sonuçlanır.

 

Paylaş: