ASBEST TEMİZLEME FİYATINI NE BELİRLER?

ASBEST TEMİZLEME FİYATINI NE BELİRLER?

ASBEST TEMİZLEME FİYATINI NE BELİRLER?

Asbest, 1930'larda inşaat malzemesi olarak yaygın olarak kullanılan bir kanserojendir. Ne yazık ki, bu mineralin, özellikle liflerinin,  akciğer kanseri ve mezotelyoma gibi ölümcül hastalıklara neden olduğu ancak 1980'lerin başında keşfedildi. 2010 yılından sonra asbest kullanımına tam bir yasak getirildi ve ancak o zaman çoğu insan asbestin tehlikesinden rahatsız olduğunda oldu. Ancak zaman geçtikçe pek çok kişi, evlerinde asbest temizleme prosedürlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için asgari önlemlerin yeterli olduğunu düşünerek temizleme işlemini yapmadı. Evinizdeki bir asbest malzemesi hasar gördüğünde asbestin çıkarılması gerekebilir. Ancak eğer bir uzman tarafından bu işlem yapılmazsa asbest temizleme fiyatı pahalıya mal olabilir.

Asbest Temizleme Maliyeti

Profesyonel asbest sökücüler, tipik olarak, etkilenen alanın boyutuna bağlı olarak ücretlendirilir. Bir asbest temizleme şirketi, onlara yeterli bilgiyi sağladığınız için size iş için kesin bir fiyat teklifi verebilir. Bununla birlikte, yine de bir dizi faktöre bağlıdır:

  • Süreç
  • Risk Seviyesi
  • Malzemeler
  • Zaman Çizelgesi
  • Asbest Kaldırma İşlemi

Genel olarak, asbest giderme süreci üç aşamadan oluşur: asbest araştırması, kapsülleme ve çıkarma.

 

Asbest araştırması, uğraşmanız gerekebilecek ilk maliyet, profesyonel bir araştırma yaptırmaktır. Asbest, çeşitli yapı malzemelerinde yaygın bir bileşen olduğundan, evin neresinde olabileceğini belirlemek zor olabilir.

Kapsülleme, sonraki adım, değerlendirmenin sonucuna bağlı olabilir. Firmanız asbestin çıkarılması yerine evde tutulacağı kapsülleme yapabilir. Bu oldukça uygun maliyetli bir çözümdür.

Kaldırma, öte yandan, asbestin çıkarılmasını gerektiriyorsa, farklı fiyatlandırma yapılabilir. Bunu için firmamızla iletişe geçmeli ve detaylı bilgi vermeniz gerekir.

İmha etme, son adım için, uzman yani profesyonel hizmet aldığınız firmanınız yapacağı bir işlemdir. Çıkarılan ürün boyutuna göre değişiklik gösterilmektedir.

 

DİĞER MALİYETLER

Asbest temizleme maliyetlerine ek olarak, mülkünüzün tamamen güvenli olduğundan emin olmak için kaldırma sonrası inceleme için ödeme yapmayı düşünebilirsiniz.  Eviniz bir asbestin çıkarılmasını gerektirdiğinde, maliyet küçük bir husus olmalıdır. Sonuçta asbest, lifleri havaya salındığında sizin ve ailenizin sağlığını riske attığında en tehlikelidir. Asbest temizleme firmanızla iletişime geçmek, şimdiye kadar vereceğiniz en maliyet tasarrufu sağlayan karar olacaktır.

Paylaş: