BİR BİNA YIKIM FİRMASI İLE BİNAYI YIKMAYI KOLAYLAŞTIRIN

BİR BİNA YIKIM FİRMASI İLE BİNAYI YIKMAYI KOLAYLAŞTIRIN

BİR BİNA YIKIM FİRMASI İLE BİNAYI YIKMAYI KOLAYLAŞTIRIN

Bir binanın yıkılması, iyi planlanmış ve koordineli bir çaba gerektiren bir süreçtir. Sadece yapıyı yıkmakla kalmaz, aynı zamanda tüm kalıntıları siteden çıkarmanız gerekir. Bu nedenle, bina yıkımı sıkıcı ve dağınık bir iş olabilir. Ancak bunu doğru şekilde yaparsanız, baş ağrısından kurtulursunuz ve işi mümkün olan en kısa sürede tamamlarsınız. Tüm bunlar, önce bir binayı yıkma sürecini anlamanız gerektiği anlamına gelir. Öncelikle, bölgenizdeki ilgili makamlardan proje için onay almanız gerekecektir.

 

İş için bir adım attıktan sonra, yapısal tasarımını anlamak için binanın değerlendirilmesine ihtiyacınız var, böylece onu nereden ayırmaya başlayacağınız konusunda size rehberlik etsin. Her seferinde büyük bir yığın üzerinde çalışacaksınız ve deneyimli profesyoneller tarafından işletilen ağır makinelerin kullanılmasını gerektirecektir. Süreç, yıkımlar bitmese bile gün sonuna doğru kırılan malzemelerin şantiyeden kaldırılmasını gerektirecek. Hangi maddelerin yeniden kullanılabileceğini veya geri dönüştürülebileceğini belirleyin ve bunları atacağınız şeylerden ayırın. Bu adımın sizi daha az karmaşık hale getirmesi için deneyimli bir ekibin yardımını almayı düşünün. Bina yıkım projesinin başlaması ve tamamlanması, deneyimli profesyonellerin uzmanlığını gerektirecektir. Bu nedenle, iş için doğru ekibi işe aldığınızdan emin olmalısınız.

Bina Yıkımı Nedir?

Yıkım, herhangi bir binanın veya yapının veya herhangi bir bölümünün önceden planlanmış ve kontrollü yöntemlerle sökülmesi, yerle bir edilmesi, tahrip edilmesi veya harap edilmesi anlamına gelir. Yıkım etütlerine dayalı olarak bir yıkım planı hazırlanır. Bu yıkım planı mahalli idareye yıkım onayı başvurusu ile üretilir.

Yıkım Planını Etkileyen Faktörler

 

Bina yıkım uzmanları işlemi yerine getirirken bazı adımları izler. Yıkım planının çizilmesi için öncelikle bilgi toplama amaçlı etütler yapılır. Aşağıda yıkım planına ve bunun bir bina yıkımını gerçekleştirmek için nasıl kullanıldığına genel bir bakış yer almaktadır. İşte yıkım planı çiziminde etkili olan faktörler

 

Yapı Tipi: Yıkım planı yapı tipine göre değişir. Çelik yapının yıkımı için yıkım planı betonarme yapıdan farklı olacaktır.

Yapı Boyutu: Yıkım planı yapının boyutuna göre değişir. Küçük yapıların yıkımı için yıkım planı büyük yapılardan farklı olacaktır.

Yapının Konumu: Dağlık alanda yıkım planı, deniz alanındaki yapının yıkımına göre farklı olacaktır.

Güvenlik Gerekli: Daha yüksek güvenlik, yıkım planının çizilmesinde büyük dikkat gerektirecektir.

Gürültü, Toz ve Titreşimin Sınırlandırılması: Gürültü, toz ve titreşimin sınırlandırılması yıkım yöntemlerini etkiler ve yıkım yöntemindeki değişiklik nedeniyle yıkım planı da değişir.

Mevcut Ekipman: Mevcut ekipman aynı zamanda yıkım yöntemini de etkiler, bu nedenle yıkım planı da değişir.

 

Yapı Davranışı: Yapının davranışı yıkım planını da değiştirir. Çelik yapının özellikleri veya beton yapıya göre farklıdır, bu nedenle her iki yapının da farklı davranışları vardır.

Tüm bunlarla uğraşmamak için bir bina yıkım firması ile binayı yıkmayı kolaylaştırın ve firmamızı arayarak detaylı bilgi sahibi olun. Profesyonel ile çalışmak sorunlardan kurtulabilirsiniz.

 

Paylaş: