BAŞARILI YIKIM PROJELERİ İÇİN ADIM ADIM KILAVUZ

BAŞARILI YIKIM PROJELERİ İÇİN ADIM ADIM KILAVUZ

BAŞARILI YIKIM PROJELERİ İÇİN ADIM ADIM KILAVUZ

Bina yıkım işlemi basit ve eğlenceli gibi görünse de profesyonellerin uğrattığı birçok adım vardır. Bina yıkım hizmeti almak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçerek bu prosedürlerden uzaklaşmaktadır. Başarılı yıkım projeleri için adım adım kılavuz hakkında bilgi alarak işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

1-İlk Aşama

Evinizi yıktırmak için ilk adım, evinizin denetlenmesini ve ardından gerekli belediye izinlerinin alınmasını içerir. Bina ve işlerin kapsamı belirlenir ve yıkım uzmanınız bu bilgileri size bir fiyat teklifi vermek için kullanır.

2. Bir Teklif Alın

Yıkım uzmanınız, ilgili işin maliyetini ve niteliğini özetleyen bir fiyat teklifi sunacaktır. Bu genellikle ücretsiz olarak sağlanır. Firmamızdan bir teklif alın ve uygun fiyatı ve kaliteli hizmeti satın alın.

3. İzinlerin Alınması

Yerinde yıkım işleminize devam etmek için, yıkım için izinlerin alınması gerekir. İzinler alındıktan sonra firma yıkım çalışmasına başlayabilir.

4. Mevcut Hizmetlerin Bağlantısını Kesin

Yıkım başlamadan önce, yıkımın başlamasından en az 6 hafta önce gaz bayinizle iletişime geçin. Elektrik, su ve doğal gaz kesilmelidir. Klima ünitelerinin de yıkıma başlamadan önce gazı alınmalıdır. Yıkım firması bunları sorgulayacaktır fakat sizin de dikkatli olmanız gerekir.

5. Manuel Çalışma

İlk dört adım tamamlandıktan sonra manuel yıkım çalışmaları başlayabilir. Bu elle yapılır ve genellikle asbest gibi tehlikeli maddelerin (mülk üzerinde mevcutsa) çıkarılmasını içerir. Bu işlem sırasında geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir malzemeler de kurtarılabilir. Bu işlemleri özellikle asbest çıkarımı firmanız yapması gerekir.

6. Makine İşleri

Tehlikeli maddeler kaldırıldıktan sonra mekanik yıkım başlayabilir. Bu genellikle ev yıkımını tamamlamanın en verimli ve aynı zamanda en uygun maliyetli yoludur. Mekanik yıkım, evin ekskavatörler ve diğer ağır makineler kullanılarak kaldırıldığı en yaygın yıkım şeklidir. Daha sonra uygun bir atık yönetimi ucuna taşınan enkaz ile sonuçlanır.

7. Çöp Temizleme ve Kaldırma

Yıkım tamamlandıktan sonra, bir sonraki önemli adım, süreçten tüm kalıntıların çıkarılmasıdır. Bireysel malzemelerin elden çıkarılması gereksinimleri nedeniyle bu genellikle ev sahipleri için kafa karıştırıcı bir süreç olabilir, bu nedenle yıkım şirketinizin bu adımda yardımcı olması önemlidir.

Paylaş: